Loading...

Wybielanie zębów Lublin

Wybielanie zębów Lublin 2023-08-16T13:30:52+00:00

Coraz więcej osób chce cieszyć się szerokim, śnieżnobiałym uśmiechem, przez co przebarwienia i zmiana koloru zębów stają się istotnym problemem. Każde wybielanie zębów, które realizujemy w Lublinie, poprzedzone jest badaniem lekarskim mającym na celu ocenę stanu uzębienia oraz obowiązkowym oczyszczeniem zębów z kamienia.

W ramach wybielania zębów oferujemy naszym Pacjentom następujące rodzaje wybielania zębów:

  • Wybielanie zębów metodą domową nakładkową – otrzymujesz od nas do domu specjalnie przygotowane szyny oraz preparat do wybielania, który zakładasz każdej nocy. Po dwóch tygodniach na wizycie kontrolnej Stomatolog ocenia stan Twoich zębów i po konsultacji z Tobą decydujecie czy proces wybielania jest kontynuowany, czy może efekty są już satysfakcjonujące i nie ma potrzeby dalszego wybielania.
  • Wybielanie zębów metodą gabinetową – w tym przypadku proces wybielania odbywa się w naszym gabinecie. Podczas wizyty lekarz Stomatolog nakłada na Twoje zęby odpowiedni preparat żelowy, który następnie jest oświetlany światłem specjalnej lampy. Efekt można uzyskać już po jednej wizycie.
  • Wybielanie zębów martwych – odbywa się wyłącznie w gabinecie stomatologicznym, stosowane jest w przypadku zębów leczonych kanałowo. Cały proces polega na zastosowaniu specjalnego preparatu, który jest wkładany do zęba i wybiela koronę od środka. Jest to doskonała alternatywa dla koron oraz licówek. Po konsultacji z lekarzem możesz zdecydować jak długo proces wybielania ma być kontynuowany. Wspólnie również ustalicie czy efekt, który udało się uzyskać jest już zadowalający.
  • NOWOŚĆ: Wybielanie preparatem PREVDENT – w naszych Gabinetach oferujemy nowoczesne wybielanie gabinetowe przy użyciu specjalnego preparatu PREVDENT, który jest w 100% bezpieczny dla zębów, nie powoduje nadwrażliwości, zaś po zabiegu nie musisz stosować białej diety.
    Zadzwoń i zapytaj już dziś o wybielanie przy pomocy PREVDENT.

Przeciwwskazaniami do wybielania są:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • wiek Pacjenta (trzeba mieć ukończone 16 lat),
  • uczulenie na nadtlenki,
  • zły stan zębów (znaczne starcie szkliwa lub stany zapalne dziąseł).

Bezpieczne wybielanie zębów

Interesuje Cię bezpieczne wybielanie zębów? W gabinetach Botanik Stomatologia w Lublinie priorytetem jest bezpieczeństwo oraz komfort naszych Pacjentów. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu wybielania przeprowadzamy dokładne badanie lekarskie. Ma ono na celu upewnienie się, że zęby i dziąsła są w dobrym stanie oraz nie istnieją ukryte problemy, które mogą wpłynąć na wynik procesu wybielania.

Wybielanie zębów przeprowadzane w naszych gabinetach w Lublinie jest w 100% bezpieczne i nie powoduje nadwrażliwości. Należy pamiętać, że nie działa ono jednak na wszystkie rodzaje przebarwień. Na przykład zażółcenie zębów spowodowane starzeniem lub genetyką jest trudniejsze do wyleczenia niż przebarwienia spowodowane plamami po jedzeniu i napojach. W takich przypadkach w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów można zalecić inne kosmetyczne zabiegi dentystyczne, na przykład porcelanowe licówki lub estetyczne wypełnienia kompozytowe, ostatnio potocznie nazywane bondingiem.

Należy również brać pod uwagę, że chociaż wybielanie zębów może poprawić wygląd Twojego uśmiechu, nie powinno być traktowane jako substytut dobrych praktyk higieny jamy ustnej, takich jak systematyczne szczotkowanie i nitkowanie zębów, wizyty u dentysty w celu regularnych kontroli i czyszczenia oraz unikanie palenia i nadmiernego spożywania alkoholu, które mogą prowadzić do przebarwień. Dodatkowo należy pamiętać, że wybielanie zębów nie jest rozwiązaniem jednorazowym i wymaga regularnego powtarzania w celu utrzymania efektów.

Nasz zespół wyszkolonych specjalistów w Lublinie jest wyposażony w najnowszą technologię i wiedzę, w celu zaoferowania Pacjentom różnorodnych opcji i wariantów działania. Wybielanie martwych zębów jest bezpieczną alternatywą dla koron i licówek i również jest wykonywane w naszym gabinecie stomatologicznym.

W gabinetach Botanik Stomatologia dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać bezpieczne i skuteczne rozwiązania dla wybielania zębów. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację w Lublinie i dowiedzieć się więcej o naszych usługach.

Wykonujemy również leczenie kanałowe pod mikroskopem.