Loading...

Stomatologia estetyczna Lublin

Stomatologia estetyczna Lublin 2023-08-16T13:13:36+00:00

Stomatologia estetyczna, którą oferujemy w naszych gabinetach w Lublinie, jest działem bardzo zbliżonym do stomatologii zachowawczej, ponieważ jej efektem jest również poprawa zdrowia oraz wyglądu zębów. Jednakże w tym przypadku powodem wizyty u Stomatologa nie zawsze jest chęć leczenia próchnicy. Zazwyczaj zasadniczym powodem jest chęć poprawy swojego uśmiechu, np. poprzez wymianę starych przebarwionych wypełnień zębów na nowe, zmianę kształtu zębów czy zmianę ich koloru poprzez wybielenie.

W ramach stomatologii estetycznej w gabinetach Botanik Stomatologia oferujemy naszym Pacjentom następujące usługi:

  • piaskowanie,
  • skaling,
  • wybielanie zębów metodą domową nakładkową,
  • wybielanie zębów metodą gabinetową,
  • wybielanie zębów martwych (po leczeniu kanałowym),
  • korekta kształtu zębów,
  • licówki.

Jeżeli nie wiesz jak poprawić swój uśmiech i zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie najlepszym oraz najbezpieczniejszym rozwiązaniem, zapraszamy na wizytę i konsultacje. Nasi Specjaliści ocenią Twoje zęby proponując najbardziej efektywną metodę.

Naturalne wybielanie zębów Lublin

Naturalne wybielanie zębów się opłaca, ale tylko wtedy, gdy działa się racjonalnie – co potwierdzą wszyscy nasi stomatolodzy w Lublinie. Najważniejsza jest przede wszystkim odpowiednia higiena jamy ustnej. Oznacza to mycie zębów dwa razy dziennie przez minimum dwie minuty, nitkowanie, unikanie wyrobów tytoniowych oraz ograniczenie spożycia barwiących pokarmów i napojów. Zdrowa dieta, która obejmuje pokarmy bogate w wapń, owoce oraz suplementy zawierające papainę i bromelainę czy naturalne pokarmy złuszczające, mogą również poprawić zdrowie i wygląd zębów.

Odpowiednia profilaktyka stomatologiczna jest niezwykle istotna. Żeby nie zepsuć zębów, szukaj produktów do naturalnego wybielania, które są certyfikowane jako nietoksyczne, bezpieczne dla szkliwa i wykonane ze składników organicznych lub pochodzenia naturalnego.

Niektóre popularne metody naturalnego wybielania zębów – kwaśne owoce, ocet jabłkowy, pasta z sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru, kurkuma czy inne przyprawy – są niesprawdzone i mogą powodować uszkodzenia zębów. Metody te, takie jak kwaśne owoce niszczące szkliwo zębów i ocet powodujący erozję, mogą prowadzić do nadwrażliwości zębów, ubytków i próchnicy. Węgiel aktywowany, choć ma właściwości wybielające, ma słabszy efekt i może nieść ryzyko erozji zębów.

Jeśli chcesz naturalnie wybielić zęby – zacznij od właściwej higieny jamy ustnej, zdrowej diety i umiarkowanego stosowania naturalnych produktów wybielających.