Loading...

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna 2023-08-16T14:08:22+00:00

Profilaktyka stomatologiczna jest niezwykle ważna, pomaga bowiem zapobiegać rozwijaniu próchnicy, występowaniu chorób przyzębia oraz jamy ustnej. Przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej, m.in. poprzez częste i dokładne szczotkowanie odpowiednią szczoteczką, usuwanie pozostałości z posiłków oraz regularne wizyty u stomatologa to sposób na zachowanie własnego uzębienia, pięknego uśmiechu i cieszenie się nim do późnej starości.

Jeżeli chcesz mieć zdrowe zęby, ogromną rolę odgrywa Twoja systematyczność w codziennym dbaniu o nie. Szczotkuj zęby dokładnie po każdym posiłku, minimum przez 3 minuty, używając do tego dobrze dobrej szczoteczki do zębów oraz pasty, zaś po każdym myciu dodatkowo zastosuj nici dentystyczne. Nie zapominaj także o tym, aby przynajmniej raz w roku odwiedzić gabinet dentystyczny, zbadać stan uzębienia oraz oczyścić płytkę nazębną w osadów i przebarwień. O swój uśmiech możesz także dodatkowo zadbać wybierając odpowiednie wybielanie.

Korzyści płynące z profilaktyki stomatologicznej oraz zakres naszych usług

W ramach profilaktyki zębów w gabinetach Botanik Stomatologia oferujemy naszym Pacjentom następujące usługi:

  • instruktaż higieny jamy ustnej,
  • lakierowanie zębów mlecznych i stałych,
  • lakowanie bruzd,
  • wybielanie zębów martwych,
  • wybielanie nakładkowe,
  • wybielanie gabinetowe,
  • usunięcie złogów i kamienia nazębnego,
  • piaskowanie.

Instruktaż higieny jamy ustnej jest ważnym profilaktycznym działaniem, które pomaga zachować dobry stan zdrowia jamy ustnej i zapobiega rozwojowi problemów stomatologicznych, takich jak próchnica i choroby dziąseł. Ta procedura jest zwykle wykonywana przez higienistkę dentystyczną lub dentystę.

Jedną z głównych korzyści tej formy profilaktyki stomatologicznej jest usuwanie płytki nazębnej, czyli lepkiej warstwy bakterii, która stale tworzy się na zębach i dziąsłach. Płytka nazębna może przyczyniać się do rozwoju próchnicy oraz chorób dziąseł, dlatego jej regularne usuwanie jest niezbędne do zachowania dobrego zdrowia jamy ustnej.

Oprócz usuwania płytki nazębnej, w ramach profilaktyki stomatologicznej można wykonać piaskowanie osadów, które pomaga również w usuwaniu powierzchniowych przebarwień spowodowanych jedzeniem, napojami i tytoniem. Może to skutkować jaśniejszym oraz świeższym uśmiechem. Profilaktyka stomatologiczna pozwala także na wczesne wykrywanie i leczenie problemów stomatologicznych. Podczas zabiegu dentysta lub higienistka obejrzy jamę ustną pod kątem oznak próchnicy, chorób dziąseł i innych problemów stomatologicznych. Dzięki wczesnemu wykryciu tych problemów leczenie można rozpocząć, zanim stanie się poważniejsze i kosztowne w leczeniu.

Nasi specjaliści udzielają Pacjentom porad dotyczących tego, jak utrzymać dobrą higienę jamy ustnej, takich jak prawidłowe techniki szczotkowania i nitkowania zębów, a także mogą zaproponować korzystne zmiany diety i stylu życia, które mogą pomóc w poprawie zdrowia jamy ustnej.