Loading...

Ozonoterapia Lublin

Ozonoterapia Lublin 2023-08-16T13:11:19+00:00

Ozonoterapia, którą wykonujemy w Lublinie, to zabieg stomatologiczny polegający na wykorzystaniu ozonu do leczenia różnych problemów związanych ze zdrowiem jamy ustnej. Jest to rodzaj terapii alternatywnej lub uzupełniającej, który zyskał popularność w ostatnich latach dzięki zdolności zabijania szkodliwych bakterii i wspomagania gojenia. W ten sposób można leczyć zarówno próchnicę i zakażenia miazgi zęba, jak również zapalenia dziąseł oraz przyzębia.

Gaz ozonowy stosowany w terapii jest wysoce reaktywną formą tlenu, która jest wytwarzana przez generator ozonu. Gaz ten jest następnie dostarczany w skoncentrowanej postaci do ust, gdzie nakłada się go bezpośrednio na konkretny obszar. Gaz ozonowy oddziałuje z bakteriami i innymi patogenami w jamie ustnej, niszcząc je i wspomagając gojenie.

Kiedy stosuje się ozonoterapię?

Ozonoterapia jest stosowana w przypadku różnych problemów zdrowotnych jamy ustnej, w tym chorób dziąseł, ubytków i próchnicy. Jest również stosowana w leczeniu chorób przyzębia, czyli infekcji dziąseł oraz kości podtrzymujących zęby. Terapia ozonem może również pomóc zmniejszyć stan zapalny, przyspieszyć regenerację tkanek i stymulować układ odpornościowy. W protetyce ozon stosuje się w celu minimalizacji ryzyka wystąpienia próchnicy pod różnego rodzaju uzupełnieniami protetycznymi, koronami oraz licówkami.

Jedną z głównych zalet ozonoterapii jest jej zdolność do zabijania szkodliwych bakterii, bez konieczności użycia leków czy antybiotyków. To sprawia, że ​​jest popularną alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia, szczególnie dla tych osób, które obawiają się nadużywania antybiotyków i ich potencjalnych skutków ubocznych. Ozonoterapia jest bezpieczna oraz dobrze tolerowana, z minimalnym dyskomfortem lub skutkami ubocznymi.