Loading...

Aparat ortodontyczny Lublin

Aparat ortodontyczny Lublin 2023-08-16T13:36:58+00:00

Aparat ortodontyczny, którego zakładanie realizujemy w naszych gabinetach w Lublinie, to rozwiązanie, które można stosować zarówno u osób dorosłych, jak również dzieci. Zasadniczym celem leczenia ortodontycznego jest wyeliminowanie wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz skorygowanie powstałych nieprawidłowości w zębach.

Głównym powodem skorzystania z usług ortodonty jest chęć wyeliminowania problemów natury estetycznej, jednakże warto także podjąć je ze względów profilaktycznych, dla zdrowia naszych zębów. Niestety krzywe zęby, niepasujące do siebie, sprawiają trudności  z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej, mogą  być także powodem znacznego narażenia na próchnicę oraz częstszego występowania chorób przyzębia.

Eliminacja nieprawidłowości zgryzowych odbywa się przy pomocy specjalnie przygotowanych aparatów ortodontycznych, które dzięki przyłożeniu odpowiedniej siły do zęba, sprawiają, że ten przemieszcza się w kierunku wyznaczonym przez lekarza ortodontę.

W naszej placówce posiadamy wysokokwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy są w stanie poradzić sobie z każdą wadą zębową i zgryzową. Już dziś umów się na wizytę i skonsultuj jak najszybciej swój problem, aby w niedługim czasie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Różne rodzaje aparatów ortodontycznych

Większość wad zgryzu może zostać skutecznie eliminowana z pomocą aparatu ortodontycznego. Jednym z najszerzej stosowanych rozwiązań jest aparat stały, który mocuje się do zębów z użyciem kleju stomatologicznego. Stosuje się go w celu usuwania poważniejszych wad. Aparat stały może być metalowy, ceramiczny czy porcelanowy. Ten pierwszy rodzaj wykonuje się z metalowych wsporników i drutów.

Aparaty ceramiczne są podobne do aparatów metalowych, ale wykonuje się je z przezroczystych lub w kolorze zęba materiałów, które wtapiają się w zęby. To sprawia, że ​​są popularnym wyborem dla dorosłych, którzy szukają bardziej dyskretnej opcji. Do niwelowania mniej poważnych wad zgryzu stosuje się aparaty ruchome, które mogą być samodzielnie zdejmowane przez pacjenta (na przykład w trakcie jedzenia).

Leczenie ortodontyczne za pomocą aparatu ortodontycznego może być doświadczeniem zmieniającym życie wielu osób, pomagając im uzyskać zdrowszy uśmiech. Ważne jest, aby ściśle współpracować z doświadczonym ortodontą oraz ustalić najlepszy plan leczenia, dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb. Przy odpowiedniej pielęgnacji i uwadze możesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata.

U dzieci często wykorzystuje się również aparaty zdejmowane. Powinny być one noszone przez kilka godzin w ciągu dnia oraz całą noc. Zaleca się je zdejmować na czas pobytu w szkole, podczas jedzenia oraz mycia zębów.

Zobacz także: leczenie zębów u dzieci gazem rozweselającym.