Loading...

Leczenie kanałowe Lublin

Leczenie kanałowe Lublin 2023-08-16T14:06:11+00:00

Endodoncja czyli inaczej leczenie kanałowe, które realizujemy w naszych gabinetach w Lublinie, jest także działem stomatologii zachowawczej, ponieważ również zajmuje się zachowaniem funkcji klinicznej zęba. Leczenie kanałowe polega na usunięciu martwej lub zapalnie zmienionej miazgi zęba, prawidłowym oczyszczeniu z bakterii oraz opracowaniu kanałów zęba i ich wypełnieniu.

Nieleczone stany zapalne zęba prowadzą do przewlekłych zmian okołowierzchołkowych, których objawem są widoczne obrzęki policzka, ropne przetoki, ropnie okolicy jamy ustnej, a także silne dolegliwości bólowe połączone z gorączką.

W ramach leczenia kanałowego w firmie Botanik Stomatologia oferujemy naszym Pacjentom następujące usługi:

  • opracowanie systemu kanałowego,
  • wypełnienie kanałów zęba,
  • powtórne leczenie kanałowe (re-endo),
  • usunięcie złamanego narzędzia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Jesteśmy pewni, że skuteczne leczenie kanałowe rozpoczyna się od trafnej diagnozy i starannego planowania. Dlatego nasi specjaliści endodonci korzystają z najnowocześniejszych technologii oraz sprzętu, realizując leczenie kanałowe pod mikroskopem, wykonywane z najwyższą precyzją i dokładnością w naszym centrum w Lublinie.

Podczas leczenia kanałowego dotknięty ząb jest znieczulany, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu. Zainfekowana lub martwa tkanka jest następnie usuwana, a kanały dokładnie oczyszczane, dezynfekowane oraz wypełniane i uszczelniane, aby zapobiec ponownemu zakażeniu.

Po zakończeniu leczenia kanałowego zakładane jest wypełnienie tymczasowe, a w celu zabezpieczenia zęba i przywrócenia mu pełnej funkcji zalecana jest korona lub wypełnienie kompozytowe.

Leczenie kanałowe cena – od czego zależą koszty leczenia

Jeśli chodzi o leczenie kanałowe, cena zabiegu zależy od kilku czynników. Jeszcze przed rozpoczęciem działań medycznych, nasi endodonci z Lublina informują Pacjenta o planowanych kosztach. Jednym z czynników wpływających na cenę jest złożoność przypadku. Jeśli ząb ma wiele kanałów lub dostęp do niego jest utrudniony, leczenie będzie prawdopodobnie bardziej skomplikowane, a przez to droższe.

Doświadczenie i kwalifikacje endodonty również odgrywają rolę w ustalaniu kosztów leczenia kanałowego. Endodonci z zaawansowanym szkoleniem i wyższym poziomem wiedzy specjalistycznej mogą pobierać wyższe opłaty za swoje usługi.

Wreszcie rodzaj materiałów użytych do leczenia, takich jak materiał wypełniający, może również wpływać na koszt leczenia kanałowego. Wysokiej jakości materiały, które mają służyć przez długi czas, mogą być droższe, ale zapewniają lepszy rezultat oraz trwalsze rozwiązania.