Loading...

Implanty zębów Lublin

Implanty zębów Lublin 2023-08-16T13:32:09+00:00

Implanty zębów, które wykonujemy w naszych gabinetach w Lublinie, wykonane są z materiałów o wysokiej biokompatybilności. Implantologia w ostatnich latach stała się najprężniej rozwijającą się dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnieniu braków zębowych u Pacjentów przy pomocy specjalnie przygotowanych implantów zębowych, które są bezpośrednio umieszczane w kości, służąc jako rdzeń do dalszych uzupełnień protetycznych. Implanty zębów polecane są osobom posiadającym pojedyncze ubytki, kilka braków bądź całkowite bezzębie.

Niestety nie w każdej sytuacji możliwe jest zastosowanie implantu. Właściwa diagnoza jest możliwa wyłącznie po ocenie stanu uzębienia oraz tkanki kostnej Pacjenta. Zapraszamy na wizytę u naszych Specjalistów, którzy ocenią stan Twoich zębów i podpowiedzą najbardziej optymalne rozwiązanie Twojego problemu związanego z ubytkami w uzębieniu.

W ramach implantologii w gabinetach Botanik Stomatologia oferujemy naszym Pacjentom następujące usługi:

  • wszczepienie implantu tytanowego,
  • korony porcelanowe na implantach,
  • korony pełnoceramiczne na implantach,
  • mosty porcelanowe na implantach,
  • protezy zębowe osadzone na implantach.

Te pięć usług zapewni rozwiązanie problemu utraty zębów i poprawi zdrowie jamy ustnej oraz ogólną jakość życia. Jeśli rozważasz zabieg dentystyczny, ważne jest, aby omówić wszystkie możliwe opcje z dentystą, który pomoże Ci określić najlepszy dla Twoich indywidualnych potrzeb sposób postępowania.

Wszczepienie implantu tytanowego

Jest to zabieg polegający na umieszczeniu w kości szczęki małego metalowego słupka wykonanego z tytanu, który ma zastąpić korzeń brakującego zęba. Implant tytanowy działa jak kotwica dla korony, mostu lub protezy i może zapewnić trwałe oraz stabilne rozwiązanie problemu utraty zęba. Procedura implantacji jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Korona porcelanowa na implancie

Korona porcelanowa wykonywana na zamówienie w kolorze zęba zakładana jest na istniejący ząb lub implant. Po umieszczeniu na implancie tytanowym korona porcelanowa zapewnia naturalnie wyglądające rozwiązanie problemu utraty zębów i może płynnie łączyć się z otaczającymi zębami.

Korona pełnoceramiczna na implancie

Korona pełnoceramiczna jest wykonana w całości z materiału ceramicznego. To doskonałe rozwiązanie dla osób wrażliwych na metal lub preferujących bardziej naturalnie wyglądające elementy. Po umieszczeniu na tytanowym implancie, korona pełnoceramiczna zapewnia realistyczny wygląd i lepszą funkcję.

Mosty porcelanowe na implantach

Mosty dają możliwość uzupełnienia braku większej liczby sąsiednich zębów, bez konieczności wszczepiania implantu w miejsce każdego z nich.

Protezy dentystyczne mocowane na implantach

Proteza dentystyczna to wyjmowane urządzenie, które zastępuje braki w uzębieniu. Implanty pełnią rolę kotwic dla protezy, którą następnie mocuje się do implantów. Tego typu rozwiązanie jest idealne dla osób, które mają wiele braków zębowych lub które straciły wszystkie zęby.

Zajmujemy się również usuwaniem ósemek.