Loading...

Implanty zębów Lublin

Implanty zębów Lublin 2023-04-19T13:17:11+00:00

Implanty zębów, które wykonujemy w naszych gabinetach w Lublinie, wykonane są z materiałów o wysokiej biokompatybilności. Implantologia w ostatnich latach stała się najprężniej rozwijającą się dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnieniu braków zębowych u Pacjentów przy pomocy specjalnie przygotowanych implantów zębowych, które są bezpośrednio umieszczane w kości, służąc jako rdzeń do dalszych uzupełnień protetycznych. Implanty zębów polecane są osobom posiadającym pojedyncze ubytki, kilka braków bądź całkowite bezzębie.

Niestety nie w każdej sytuacji możliwe jest zastosowanie implantu. Właściwa diagnoza jest możliwa wyłącznie po ocenie stanu uzębienia oraz tkanki kostnej Pacjenta. Zapraszamy na wizytę u naszych Specjalistów, którzy ocenią stan Twoich zębów i podpowiedzą najbardziej optymalne rozwiązanie Twojego problemu związanego z ubytkami w uzębieniu.

W ramach implantologii w gabinetach Botanik Stomatologia oferujemy naszym Pacjentom następujące usługi:

  • wszczepienie implantu tytanowego,
  • korony porcelanowe na implantach,
  • korony pełnoceramiczne na implantach,
  • mosty porcelanowe na implantach,
  • protezy zębowe osadzone na implantach.

Te pięć usług zapewni rozwiązanie problemu utraty zębów i poprawi zdrowie jamy ustnej oraz ogólną jakość życia. Jeśli rozważasz zabieg dentystyczny, ważne jest, aby omówić wszystkie możliwe opcje z dentystą, który pomoże Ci określić najlepszy dla Twoich indywidualnych potrzeb sposób postępowania.

Wszczepienie implantu tytanowego

Jest to zabieg polegający na umieszczeniu w kości szczęki małego metalowego słupka wykonanego z tytanu, który ma zastąpić korzeń brakującego zęba. Implant tytanowy działa jak kotwica dla korony, mostu lub protezy i może zapewnić trwałe oraz stabilne rozwiązanie problemu utraty zęba. Procedura implantacji jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Korona porcelanowa na implancie

Korona porcelanowa wykonywana na zamówienie w kolorze zęba zakładana jest na istniejący ząb lub implant. Po umieszczeniu na implancie tytanowym korona porcelanowa zapewnia naturalnie wyglądające rozwiązanie problemu utraty zębów i może płynnie łączyć się z otaczającymi zębami.

Korona pełnoceramiczna na implancie

Korona pełnoceramiczna jest wykonana w całości z materiału ceramicznego. To doskonałe rozwiązanie dla osób wrażliwych na metal lub preferujących bardziej naturalnie wyglądające elementy. Po umieszczeniu na tytanowym implancie, korona pełnoceramiczna zapewnia realistyczny wygląd i lepszą funkcję.

Mosty porcelanowe na implantach

Mosty dają możliwość uzupełnienia braku większej liczby sąsiednich zębów, bez konieczności wszczepiania implantu w miejsce każdego z nich.

Protezy dentystyczne mocowane na implantach

Proteza dentystyczna to wyjmowane urządzenie, które zastępuje braki w uzębieniu. Implanty pełnią rolę kotwic dla protezy, którą następnie mocuje się do implantów. Tego typu rozwiązanie jest idealne dla osób, które mają wiele braków zębowych lub które straciły wszystkie zęby.