Loading...

Usuwanie ósemek Lublin

Usuwanie ósemek Lublin 2023-08-16T13:40:13+00:00

Usuwanie ósemek, które realizujemy w Lublinie, to powszechny zabieg stomatologiczny wykonywany w celu usunięcia trzecich zębów trzonowych, zwanych również zębami mądrości. Zęby te zwykle pojawiają się w wieku od 17 do 25 lat i mogą powodować różne problemy zdrowotne jamy ustnej.

Należy pamiętać, że proces rekonwalescencji po usuwaniu ósemek może się różnić w zależności od złożoności zabiegu i ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej danej osoby. Twój dentysta przekaże Ci szczegółowe instrukcje dotyczące opieki pooperacyjnej, których należy przestrzegać, w celu uzyskania optymalnego gojenia.

Wyrywanie ósemek – zabiegi w znieczuleniu

Podczas wyrywania ósemek w naszych gabinetach w Lublinie stosujemy znieczulenie miejscowe, w celu zminimalizowania dyskomfortu. Stosowanie miejscowego środka znieczulającego podczas usuwania ósemek ma kilka zalet. Po pierwsze, pozwala Pacjentowi na komfortowe i bezbolesne poddanie się zabiegowi. Po drugie, minimalizuje ryzyko powikłań oraz zapewnia wydajniejszą i skuteczniejszą ekstrakcję. Wreszcie, znieczulenie miejscowe może pomóc zmniejszyć niepokój oraz strach związany z zabiegami dentystycznymi, pozwalając Pacjentowi zrelaksować się i poczuć się bardziej swobodnie.

Ósemki są ostatnim zestawem zębów pojawiających się w jamie ustnej i często nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby prawidłowo wyrosnąć. Może to spowodować, że będą rosnąć pod kątem, naciskając na inne zęby oraz powodując dyskomfort, ból i obrzęk. Dodatkowo, zęby te są trudniejsze do czyszczenia, co może prowadzić do zwiększonego ryzyka próchnicy i chorób dziąseł. W takich przypadkach nasz dentysta w Lublinie zaleci wyrywanie ósemek.

Chirurgia stomatologiczna – dokładny zakres naszych działań

Chirurgia stomatologiczna skupia się na wykonywaniu zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej. Jest ściśle powiązana zarówno z leczeniem kanałowym, protetyką stomatologiczną, jak również periodontologią oraz implantologią. Zazwyczaj Pacjentom kojarzy się z usunięciem (ekstrakcją) zęba. Należy zauważyć, że niejednokrotnie usunięcie zęba to dość skomplikowany zabieg, który powinien wykonać odpowiednio wyszkolony ku temu specjalista.

W gabinetach Botanik Stomatologia, chirurgią stomatologiczną zajmują się wyłącznie Lekarze posiadający odpowiednie ku temu kwalifikacje. Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, co pozwala zredukować dyskomfort oraz odczucia bólowe podczas zabiegu do minimum. Nasi specjaliści wykonują zarówno całkowite usunięcie zęba (ekstrakcję), usunięcie chorobowo zmienionych fragmentów zęba (hemisekcję), jak również usunięcie wierzchołków korzenia (resekcję). W zakresie naszych usług jest także usuwanie zawiązków zębowych oraz zębów zatrzymanych. Poniżej prezentujemy pełen zakres usług chirurgicznych świadczonych w naszej placówce.

W ramach chirurgii stomatologicznej w gabinetach Botanik Stomatologia oferujemy naszym Pacjentom następujące usługi:

  • usunięcie zęba,
  • usunięcie zęba mądrości,
  • usunięcie zęba zatrzymanego,
  • nacięcie ropnia,
  • odsłonięcie korony klinicznej przy utrudnionym wyżynaniu,
  • resekcję wierzchołka korzenia,
  • radektomię,
  • hemisekcję.

Wykonujemy również ozonoterapię.