Loading...

dr n. med. Tomasz Bieżanek
specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

dr n. med. Tomasz Bieżanek
specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
2022-12-22T11:11:03+00:00

Opis ogólny

Dr n. med. Tomasz Bieżanek jest pomysłodawcą i założycielem placówki Gabinety Medyczne BOTANIK. Studia na Akademii Medycznej w Lublinie (obecnym Uniwersytecie Medyczny) ukończył w 2005 roku.

W czasie studiów bardzo mocno angażował się w życie Uczelni w wymiarze naukowym poprzez działalność w kołach naukowych, połączoną z wystąpieniami na ogólnopolskich konferencjach, a także sportowym, będąc Prezesem Klubu Uczelnianego AZS i jednocześnie trenując siatkówkę, piłkę ręczną i żeglarstwo.

Po studiach rozpoczął pracę w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją UM w Lublinie. W roku 2010 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją, zaś w roku 2015 tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt.:  „Kliniczna ocena skuteczności leczenia endodontycznego wspomaganego ozonoterapią zębów z rozpoznanym nieodwracalnym zapaleniem miazgi”.

Doskonale posługuje się językiem angielskim, od 2009 roku prowadzi ćwiczenia dla studentów UM w Lublinie w ramach Oddziału Anglojęzycznego (English Division).

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w gabinecie stomatologicznym, w tym 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu specjalistycznej praktyki stomatologicznej. W swojej dotychczasowej karierze pracował z kilkoma gabinetami stomatologicznymi w Lublinie i w Lubartowie.. To właśnie doświadczenie zdobyte w innych gabinetach stomatologicznych skłoniło go do założenia własnej placówki medycznej, w której może świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, nie sugerując się poleceniami menedżerów, którym zależy w dużej mierze na ograniczeniu kosztów.

Ciągle poszerza swoją wiedzę aktywnie uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach stomatologicznych. Jest uczestnikiem licznych kursów i szkoleń samodoskonalących, dzięki którym nieustannie udoskonala i rozwija swoje umiejętności.

Tytuły, dyplomy i zaświadczenia

2005 r. – ukończenie studiów na Akademii Medycznej w Lublinie (obecnym Uniwersytecie Medycznym)

2007 r. – rozpoczęcie pracy w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją UM w Lublinie

2010 r. – uzyskanie tytuł specjalisty w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją.

2015 r. – uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych za pracę pt.:  „Kliniczna ocena skuteczności leczenia endodontycznego wspomaganego ozonoterapią zębów z rozpoznanym nieodwracalnym zapaleniem miazgi”.

Po godzinach

Prywatnie Tomasz Bieżanek to kochający mąż i ojciec dwójki wspaniałych dzieci. Jest osobą uśmiechniętą, otwartą na nowości i wyzwania. Stara się dostrzegać jak najwięcej pozytywów w każdej sytuacji, zaś problemy i porażki są dla niego inspiracją do nauki, rozwoju i wyciągania wniosków.

W wolnym czasie z wielka przyjemnością oddaje się swoim dwóm największym pasjom, którymi są sport oraz gra na instrumentach muzycznych.