Loading...

Na jaką metodę wybielania zębów warto się zdecydować?

Wybielanie zębów to popularna procedura kosmetyczna, która ma na celu rozjaśnienie ich koloru. Warto się na nią zdecydować w przypadku szpecących plam i przebarwień. Powstają one w wyniku starzenia się, palenia papierosów, piciem kawy i herbaty. Zabieg wybielania można przeprowadzić w domu lub w gabinecie stomatologicznym. Co wybrać?

Jak bezpiecznie wybielać zęby?

Wybielanie zębów powinno odbywać się pod nadzorem specjalisty stomatologa. Preparaty ogólnodostępne, np. w drogeriach, mogą nie zapewnić pożądanych rezultatów. W przypadku ich stosowania istnieje również ryzyko, że znacznie uszkodzą zęby. Domowe środki mogą zawierać składnik, które często wywołują reakcje alergiczne lub podrażnienia.

Wybielanie zębów warto przeprowadzić w gabinecie. To uważane za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób przywrócenia im pięknego wyglądu. Stomatolog indywidualnie dobiera środek wybielający i ściśle monitoruje cały proces. Dzięki temu nie dojdzie do uszkodzenia zębów lub dziąseł.

Sprawdzone metody wybielania zębów

Wybielanie zębów metodą nakładkową w warunkach domowych polega na wykorzystaniu specjalnego preparatu i dopasowanych nakładek. Nakładki są wykonane na zamówienie, aby pasowały do ust pacjenta i utrzymywały środek wybielający na miejscu. To skuteczny i stosunkowo prosty sposób na rozjaśnienie uśmiechu, kontrolowany przez specjalistę.

Z kolei wybielanie zębów w gabinecie to zaawansowana procedura, w której stosuje się profesjonalny sprzęt. Procedura polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, który następnie jest aktywowany za pomocą odpowiednio dobranego źródła światła. Zabieg trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut, jest niezwykle skuteczny i nieinwazyjny. Jest bezpieczny i delikatny dla zębów oraz dziąseł.

2023-05-31T15:26:31+00:00 Maj 2023|