Loading...

Jak przygotować się do usunięcia ósemek?

Wyrwanie ósemek często jest koniecznością. Przeprowadza się je, gdy leczenie zachowawcze jest niemożliwe lub zęby rosną w niewłaściwy sposób. Zęby mądrości mogą przysporzyć wielu problemów zdrowotnych, w przypadku których jedynym rozwiązaniem jest ekstrakcja. Jak przygotować się do zabiegu usunięcia zębów?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Przed podjęciem decyzji o wyrwaniu ósemek warto udać się do stomatologa i skonsultować problem. W jej trakcie lekarz przeprowadzi wywiad, dzięki któremu ustalone zostaną przyczyny dolegliwości i sposób ich usunięcia. Dentysta powinien zdobyć wszystkie ważne informacje, dlatego na ogół kieruje chorego na badanie pantomogramem. Dzięki temu będzie mógł ocenić stan uzębienia i stopień trudności, z jakim wiąże się ekstrakcja ósemek.

Warto poinformować specjalistę o przebytych chorobach wątroby, serca, a także protezach stawów. Przeprowadzona rozmowa może uspokoić pacjenta i rozwiać wszystkie jego wątpliwości. Jeśli rozważać wyrywanie ósemek w Lublinie, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Przed udaniem się do gabinetu dentystycznego

Przed wizytą u stomatologa warto zadbać o dokładne umycie zębów, przeprowadzić nitkowanie i płukanie jamy ustnej. Należy wcześniej zjeść posiłek, gdyż 2 godziny po zabiegu nie można jeść ani pić. Tuż przed zabiegiem należy pić jedynie wodę niegazowaną.

Ważne jest pozytywne nastawienie. Nie trzeba zadręczać się negatywnymi myślami, stresować się bez podstawy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, zatem nie sprawia bólu. Może być jedynie źródłem pewnego dyskomfortu, choć ten nie trwa długo.

Osoby palące wyroby tytoniowe powinny zaopatrzyć się w plastry lub tabletki nikotynowe, gdyż palenie papierosów po usunięciu zęba jest zdecydowanie odradzane.

2023-03-20T21:53:44+00:00 Marzec 2023|