Loading...

Czy wybielanie zębów może być bezpieczne?

Wybielanie zębów jest niezwykle popularnym zabiegiem stomatologii estetycznej. Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Stosuje się wiele metod, które różnią się sposobem wykonania, stosowanymi preparatami i czasem trwania zabiegu. Czy taki zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia?

Na czym polega wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

Zabieg wybielania zębów, przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym nie zniszczy szkliwa. Najbardziej popularnymi, całkowicie bezpiecznymi metodami są:

  • wybielanie za pomocą lampy – stomatolog nakłada na zęby pacjenta preparat żelowy i oświetla go specjalną lampą,
  • wybielanie metodą domową nakładkową – stomatolog przygotowuje specjalne nakładki, które pacjent stosuje w domu,
  • wybielanie preparatem PREVDENT – nakładany preparat remineralizuje szkliwo oraz dodatkowo zmniejsza nadwrażliwość,
  • wybielanie zębów martwych – preparat wnika w leczony kanałowo ząb i wybiela go od środka.

Nasz gabinet stomatologiczny oferują bezpieczne wybielanie zębów w Lublinie. Wcześniej pacjenci są kwalifikowani do zabiegów, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia szkliwa. Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnych usług.

Czy wybielanie zębów może zaszkodzić?

Warto pamiętać, że preparaty do wybielania zawierają substancje, które mają działanie inwazyjne. Niewłaściwie stosowane mogą negatywnie wpłynąć na stan uzębienia, np. zmiękczyć lub osłabić szkliwo. Skutkiem nieodpowiednio przeprowadzonego zabiegu może być ponadto stan przejściowej nadwrażliwości zębów i podrażnienie dziąseł.

Z tego powodu zabieg ten powinien być wykonywany tylko w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Lekarz zadba o bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta, będzie przestrzegał wszelkich procedur, wynikających z zastosowanej metody.

2023-03-15T22:09:19+00:00 Styczeń 2023|