Istnieje ogólnie przyjęte przekonanie, że leczenie kanałowe musi być bolesne. To mit, który panuje w społeczeństwie od wielu lat. Dzięki nowoczesnym metodom, zaawansowanym technikom znieczulającym oraz odpowiedniemu podejściu stomatologów, leczenie to może być całkowicie bezbolesne. Nie warto go odkładać!
Endodoncja bez bólu
Stereotypowe wyobrażenia na temat leczenia kanałowego, które dominowały jeszcze kilka lat temu, odchodzą w przeszłość. Dzisiejsza endodoncja znacząco się zmieniła. Leczenie kanałowe to już nie kwestia kilku wizyt, bólu i dyskomfortu, lecz bardziej nowoczesna procedura, której celem jest zapewnienie komfortu i efektywności.
Standardową procedurą jest usunięcie zainfekowanej tkanki. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym i nie powoduje długotrwałego bólu. Dzisiejsza stomatologia oferuje zaawansowane metody, które pozwalają na praktycznie bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Dzięki nim lekarz może otworzyć ząb i oczyścić go z miazgi, minimalizując jednocześnie odczuwany ból.
W naszych gabinetach w Lublinie dbamy o komfort pacjentów i przeprowadzamy leczenie kanałowe w znieczuleniu. Zapraszamy!
Czy ból pojawia się po leczeniu kanałowym?
Pacjenci, którzy obawiają się bólu podczas leczenia kanałowego, mogą być spokojni. Lekarz zawsze podaje znieczulenie miejscowe, jeszcze przed rozpoczęciem procedury. Po przeprowadzeniu zabiegu pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort lub nadwrażliwość przez kilka kolejnych dni. Zwykle zaleca się stosowanie dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych.
Leczenie kanałowe jest konieczne, gdy ma zapobiec powikłaniom i zachować naturalny ząb. Należy się mu poddać w przypadkach zapalenia miazgi, konieczności ponownego leczenia, całkowitej martwicy miazgi czy widocznych zmianach na zdjęciach rentgenowskich.